Home : Catering Equipment : Food Processors : Brice OMAEXP205 Expert Food Slicer & Grater
Brice OMAEXP205 Expert Food Slicer & Grater
Payment
  • Blade: 205mm
  • Manufactured in anodised aluminium and stainless steel
  • Resist the corrosive effects of salts and acids
  • Constructed for easy cleaning
  • Up to 60 different slicing and grating combinations
  • Safety interlock switches
  • Forced ventilation to motor
  • Fast blade change and dual inlet chutes
  • Designed for highvolume use
  • IP Rating: 65
  • WARRANTY: 24 months Parts & Labour
  • Power: 240V; 800W
  • Dimensions: 275 x 490 x 490mm[h]; 27kg