Home : Catering Equipment : Deep Fryers : Waldorf Bold CSLB8450E Heated Chip Scuttle & Dump
Waldorf Bold CSLB8450E Heated Chip Scuttle & Dump
Payment
Accessories
Blue Seal CS45E Heated Chip Scuttle & Dump Blue Seal CS45E Heated Chip Scuttle & Dump
  • Matches Waldorf Deep Fryers
  • 450mm low back electric chip scuttle
  • Heavy-duty construction
  • Easy clean
  • Stainless steel pan
  • 1.0kW infrared ceramic heater
  • Removable scoop
  • Drain screen
  • Stainless steel exterior
  • Easy service
  • Fully modular
  • Warranty: 12 months Parts & Labour
  • Power: 240V; 10A