Home : Brands : Arneg : Fridges Open Display : Arneg PHOENIX1955 OSCARTIELLE 1955mm Phoenix Semi Vertical Display
Arneg PHOENIX1955 OSCARTIELLE 1955mm Phoenix Semi Vertical Display
Images are indicative only
  • 3 rows of shelves 300-350-400 mm
  • Single-glazed sliding doors
  • Top white ligh canopy
  • LED top lighting canopy
  • Tiltable and adjustable shelve height
  • Aluminium price holders and perspex front risers
  • Electronic controller
  • Electronic defrost
  • Automatic evaporation of condensing water
  • Condensing unit R404A
  • 2 panoramic glass endwall 40mm thick each
  • Castors
  • Working Temperature: 0°C/+2°C
  • Warranty: 12 months Parts & Labour
  • Power: 10 Amps
  • Dimensions: 1995 x 875 x 1510mm[h]